Chlupatý hopan

Archiv starších textů

Vstoupil jsi do archivu. Starší texty si můžeš vypsat podle kategorie, nebo měsíce napsání.

Kategorie: Vše Ankety Naše holky O webu Ostatní Procházky Štěňátka Tréninky Výstavy Závody

Archiv měsíce: srpen 2009

Žamberk 2009

Společné foto

Týden od 9.8.-15.8.jsme trávili na táboře s partou moc milých lidí v nedalekém Žamberku.Snažily jsme se pilně trénovat agility pod vedením p. Spolka, ale zbylo hodně času na různé soutěže které nám pořadatelé připravili. Závodilo se v plavbě lodiček vlastní výroby, proběhl štafetový závod pětičlenných družstev, kde první úsek se zdolával na lodičce, druhý během po souši k brodu, třetí vedl brodem přes řeku a další se běžel opět po břehu, ale s kelímkem vody v ruce.Výkony byly různé-od profesionální plavby pravých vodáků až po převrácení lodičky po prvních pokusech o plavbu.Brod byl také zdoláván různě-během, skokem, placákem…Poslední úsek štafety byl velmi náročný na rychlost a vyrovnávání kelímku, aby se co nejméně vody vycákalo, až tatínek s kočárkem v zápalu boje škobrtnul a kočárek i s miminem sjel do řeky, naštěstí jenom na krajíček a hned byl vyloven.Proběhl také táborový závod v agility začátečníků. V pátek odpoledne a v sobotu proběhl opravdový závod v agility, kde jsme se také párkrát umístily-|Cecilka obsadila 3. místo v jumpingu LA1| |Cácorka obsadila v pátek 3. místo v jumpingu LA2 a v sobotu 2. místo ze 46 startujících v kat.LA| a Amálka a Roxanka doběhly všechny běhy a obsadily 1. místa. V každém případě se nám tábor moc líbil, užily jsme si příjemné chvíle s prima lidičkama při zábavě i při pilném tréninku.Pokud nám zdraví dovolí, tak se budeme těšit na příští rok zase do Žamberka!!!!!!!!

Pro zobrazení klikněte zde:Žamberk 2009

Pondělí 17. 08. 2009, 21.49 |Téma: Závody | 0 komentářů | Přečteno: 1592x

Mistrovství republiky bearded collií v agility 2009

Hopani

V neděli 9.8.se konalo Mistrovství republiky v agility v Kolesích u Kladrub nad Labem jako poslední akce víkendu s bearded collií ( v pátek se měl konat závod v obedience a v sobotu se konala výstava). Uvítal nás krásný areál, ale bohužel nevhodný pro tuto akci. Pejskové se zde mohli pohybovat pouze na vodítkách a to pro beardedky není nic moc. Závody nám pískala Jiřinka Máčková ve spolupráci s panem Dostálem. Hry (stařešiny, střeštěnci a specialisti) byly tentokrát netradiční. Střeštěnci museli všechny překážky na parkuru překonat dvakrát v pořadí skočka-tunel, specialisté museli každou skočku překonat jedenkrát v co nejlepším čase a v nejkratší dráze a pro stařešiny byl připraven parkur pro páníčky a pejsek musel zůstat ve vyhrazeném čtverci lákán párkem připraveným na zemi, než si páníček parkur proběhl. Hry se nám docela podařily a Cecilka se Zdeňkou ve střeštěncích obsadila 3. místo, Andělka ve specialistech byla také 3. a Amálka zkoušku odložení s malým zaváháním také splnila. V hlavních bězích se nám dařilo už méně a zabodovala pouze Cácorka se 3. místem v agility. Ostatní běhy jsme se diskvalifikovaly. Od klubu jsme dostali trička s obrázkem bearded collie (to bylo milé překvapení), hračku a umístění krmení zn. Acana, medaile(bohužel bez popisu a loga) a mistr pohár. Doufáme, že příští mistrovství se bude konat tam, kde se budou moct pejskové proběhnout a pohrát si!

Pro zobrazení klikněte zde:Mistrovství republiky bearded collií v agility 9.8.2009

Neděle 16. 08. 2009, 20.55 |Téma: Závody | 0 komentářů | Přečteno: 1607x

2.8.Kadovský výletní okruh.

Cesta lesem Toto nedělní dopoledne jsme si vyrazili po okolí malebné vesničky Kadov u Nového Města na Moravě. Trasa nebyla příliš dlouhá, ale velmi příjemná. První třetina cesty vedla podle říčky Fryšávky, kterou holky využívaly k častámu osvěžení.Polní cesta, která vedla na sluníčku, byla krátká a hned po ní cesta pokračovala ve stínu lesa, kde rostlo tolik hřibů (bohužel hořčáků), že jsem takové množství ještě neviděla. Druhá třetina cesty byla velmi strmá, ale po výstupu na Pasecké skály nám byl odměnou výhled do dalekého okolí.Na zpáteční cestě nás už čekal jenom rekreační úsek z kopce dolů.Cestou jsme viděli plno krásných chaloupek – roubenek. Většinou byly pěkně opravené. Také jsme se dozvěděli, že se v místním hostinci vyrábí od r. 1991 likér Radovánek, který musí každý píti, kdo chce do sta let žíti!

Pro zobrazení klikněte zde:2.8.Kadovský výletní okruh

Neděle 2. 08. 2009, 18.35 |Téma: Procházky | 1 komentář | Přečteno: 2150x