Chlupatý hopan

Archiv starších textů

Vstoupil jsi do archivu. Starší texty si můžeš vypsat podle kategorie, nebo měsíce napsání.

Kategorie: Vše Ankety Naše holky O webu Ostatní Procházky Štěňátka Tréninky Výstavy Závody

Archiv měsíce: červenec 2012

Tábor agility Jihlava 2012

Luxusní večeřeTento týden jsme byli konečně na vytouženém táboře v Jihlavě. Na tuto dovolenou jsem vlastně čekala tři roky – loni jsme ujeli předčasně z tábora v Žirovnici před deštěm a předloni nám tábor zrušili! Moc jsem se těšila a tábor proběhl přesně podle mých představ – snad ještě lépe. Počasí zlobilo jen první dny trochu deštěm, ale ostatní dny bylo polojasno s příjemnými teplotami, žádné pařáky, tak akorát na běhání. Trénovala nás Martina Konečná s kterou se známe již delší dobu a o naše žaludky se starala Jolana, která nám vyvařovala jen ty nejlepší dobroty. Také nechyběl táborák se zpěvem a hrou na kytaru, při kterém jsme po buřtech opékali vše, co jsme našli – někdy až moc důkladně! Také jsme se věnovali ručním pracem, když jsme se naučili splétat rozstříhané deky do tvaru pešků pro pejsky, které dostanou vítězové tříd na speciální výstavě v srpnu, která se bude konat také v Jihlavě. Naše chlupaté holky, když zjistily že jsou na táboře, úplně ožily a na každé cvičení se moc těšily. Opravdu jsme si trénování užily, jen je škoda, že tábor trvá pouze týden, který rychle uteče. Když jsme přijeli zpátky domů, šla jsem holky vyvenčit okolo baráku s tím, že jim očistím pacičky a půjdou si rády lehnout dovnitř, ale moc mě překvapily, že naskákaly zpět do auta a asi chtěly zpět do Jihlavy. Domů jsem je musela vynosit – z auta se dobrovolně nechtěly hnout! Moc děkujeme Jolaně, že nám připravila tak krásný týden a budeme doufat, že nám tábor vyjde i příští rok!

Pro zobrazení klikněte zde:Tábor agility Jihlava 2012

Neděle 22. 07. 2012, 19.38 |Téma: Závody, Tréninky | 0 komentářů | Přečteno: 611371x

Havlíčkův Brod 5.7.2012

SmečkaPrvní sváteční den jsme si naplánovali výlet za kamarádkou Evou do Havlíčkova Brodu a za pejsky do útulku, kterým jsme vezli nějaké dobroty a krmení, které jsme různě vyhrály na závodech. Snažíme se tento výlet uskutečnit každý rok, ale loni nám to nějak nevyšlo a tak jsme si tu letošní procházku o to víc užívali. Počasí bylo opět velmi teplé, tak nám Eva naplánovala cestu trochu lesem (kde bylo po dešti dost bláto a holky ho využívaly k ochlazení ), kousek polní cestou se zastávkou u rybníka a další zastávka byla na louce u lesa. Pejskové si společný výlet moc užili, a když byli dostatečně vyběhaní, tak jsme si mohli posedět u kafíčka, trochu popovídat o tom, jak nám pejskové dělají radost, no a pak jsme šli potěšit pejsky do útulku. Naštěstí jich moc ubytovaných nebylo, tak jsme jim popřáli hodné budoucí páníčky a odpoledne jsme vyrazili domů, kde mě čekala celková očista všech holek, které byly blátem trochu vyztužené. Stejně už vykoupat potřebovaly, tak to jen tato akce urychlila. Za týden pojedeme na dovolenou na tábor do Jihlavy ke kamarádce Jolaně, tak se máme zase na co těšit!

Pro zobrazení klikněte zde:Havlíčkův Brod 5.7.2012

Sobota 7. 07. 2012, 19.25 |Téma: Procházky | 0 komentářů | Přečteno: 766x

Česká Třebová 1.7.2012

AndělkaPrvní prázdninovou neděli jsme se rozjeli na závody do České Třebové. Počasí bylo zase rekordní – teploty přesahovaly 30 stupňů, tak jsem měla docela obavy, jak to běhání všichni přežijeme. Však pár přihlášených závodníků ani nepřijelo – snad kvůli teplu, ale holky jsem ubytovala pod veliký strom, kde byl celý den stín, jednou jsme se byly osvěžit v potůčku, tak nám to tak hrozné nepřipadalo. A navíc zde byly přítelkyně z Jeseníku, tak nám bylo dobře.

Tyto závody byly trochu vyjímečné tím, že Divoška poprvé startovala v kategorii LA2 a trochu smutné, že Andělka běžela v kategorii LA2 naposledy. Teď už jí čeká (pokud zdravíčko dovolí) mistrovství republiky bearded collií v srpnu a další závody už v kategorii veteránů. Je to strašné, jak nám ty pejskové rychle stárnou, připadá mi to nedávno, když jsme spolu začínaly běhat, Andělka se řítila po parkuru jako neřízená střela, a teď když už jsme spolu krásně sehrané, najednou všechno končí........Budu doufat, že si spolu ještě zaběháme v kategorii veteránů dalších pár let, tak jako s Amálkou, která stále s velikou chutí závodí ve 13 letech. Jinak pěkné, běhavé parkury s technickým náměstíčkem nám stavěla paní rozhodčí Slávka Podmolová. I když se mi parkury moc líbily, stihly jsme se i párkrát diskvalifikovat, ale i tak jsme si je všechny s chutí zaběhly. Na bedně se umístila Andělka na 2. místě ve zkoušce LA2, Cácorka na 3. místě v agility, Divoška doběhla pouze Jumping na 8. místě, ale běhala s velikou chutí a na rovinkách a ve slalomu si spokojeně pobrukovala, no a moje veteránky běhaly bez chyby a v součtu se umístila Roxanka na 1. místě a Amálka na 2. místě. Teď máme v nejbližších dnech v plánu výlet ke kamarádce do útulku, tábor v Jihlavě a také čekáme na hárání u Divošky, u které plánujeme krytí a štěňátka. O všem ještě podrobně napíšu.

Pro zobrazení klikněte zde:Česká Třebová 1.7.2012

Úterý 3. 07. 2012, 20.10 |Téma: Závody | 0 komentářů | Přečteno: 922x

Chovatelská stanice Bearded collií

Beardedky

 

 

Menu

Štěňátka O chovatelské stanici O plemeni Naše smečka Fotoalbum Videa Odkazy Kontakt

Odkud přicházíte

Nové komentáře

 Online: 68 lidí
Texy!