Chlupatý hopan

Archiv starších textů

Vstoupil jsi do archivu. Starší texty si můžeš vypsat podle kategorie, nebo měsíce napsání.

Kategorie: Vše Ankety Naše holky O webu Ostatní Procházky Štěňátka Tréninky Výstavy Závody

Archiv měsíce: srpen 2013

Mistrovství republiky v agility 2013

img_1871_nahledV neděli, v rámci víkendu bearded collií v Jihlavě, se konalo Mistrovství republiky v agility. Letos se přihlásilo velmi málo závodníků – někteří trávili dovolenou mimo republiku, některé bearded collie si už užívají, vzhledem ke svému věku, závodního důchodu, některým zdravíčko běhat nedovolí a některé nás opustily navždy…,no prostě závodilo pouze 11 chlupáčů. Je to škoda, hodně mladých bearded collií se věnuje coursingu a agility zůstává stranou. Ráno nás postrašila bouřka, ale během chvilky se udělalo zase veliké teplo, jako jiné dny, ochlazení se nekonalo. Tratě nám stavěl všem dobře známý rozhodčí – pan Spolek. Začínalo se hrou Gambler, pak následovalo agility a závody končili jumpingem. Já jsem nejdříve běhala s Cácorkou a až na konci závodního pole jsem běhala s Divoškou. Hra i agility se nám podařily – s Cácorkou jsme se umístily na 2. příčce a s Divoškou na 3. místě, ale u jumpingu jsem byla nepozorná a nevšimla jsem si Cácorky, že odstartovala bez povelu, a na druhé překážce při točení schodila bočnici u překážky která se šla opakovaně – to znamená DISK! Velmi mě to mrzelo a na další běh jsem se už nedokázala soustředit a diskvalifikovala jsem se i s Divoškou. Mistrem republiky se stal náš kamarád, tatínek a dědeček – Hadrián Jolany Dvořáčkové – moc gratulujeme!

Pro zobrazení klikněte zde:Mistrovství republiky v agility Jihlava 2013

Sobota 31. 08. 2013, 20.45 |Téma: Závody | 0 komentářů | Přečteno: 394x

Speciální výstava v Jihlavě 2013

img_1010_nahledTento víkend –3. a 4.8. byl věnován v Jihlavě pouze našim milovaným chlupáčům – bearded coliím. V sobotu se zde konala speciální výstava a v neděli Mistrovství republiky v agility. Na výstavu bylo přihlášeno 50 psů, chlupáče posuzovala paní Lenka Folget Klimova, která vybírala vítězné jedince hlavně při pohybu, tak jsme si pěkně zaběhali na žhavém sluníčku.(opět padaly teplotní rekordy). Za naší rodinu se vystavoval Eriček a Elegán poprvé ve třídě mladých – oba získali známku výborná, mezi fenkami se vystavovala také ve třídě mladých naše Ela, která získala známku V3 a ve třídě otevřené bojovala o přízeň naše Divoška, která obdržela známku V2, res. CAC. Opět jsme se zde setkali s přáteli, pejskové si také pohráli a nebýt velikého tepla, tak sobota neměla chybu.

Pro zobrazení klikněte zde:Speciální výstava V Jihlavě 2013

Středa 28. 08. 2013, 21.43 |Téma: Výstavy | 0 komentářů | Přečteno: 998x

Tábor Jihlava 2013 - obedience

img_8887_nahledPoslední dva dny na táboře jsme se tentokrát nevěnovali agility, ale úplně jinou disciplínou – obediencí, pod vedením našeho známého trenéra – Markem Paulů. Nebylo to naše první soustředění, tak už jsme se věnovali konkrétním úkolům ve zkoušce OB -Z.( chůze u nohy, odložení, přivolání, držení aportu, polohy a vysílání do boxu) Marek nám trpělivě vysvětloval jak máme jednotlivé cviky naše chlupáče učit a jak na to, když je potřeba něco zlepšovat. Zatím se obediencí zabývám pouze s Elou, uvidíme, jak se nám bude dařit a podle toho budeme cvičit dál. V sobotu navečer jsme se byli s chlupáčema vykoupat v nedalekém rybníce, no a pak jsme si zase opekli buřtíky a trochu popovídali u ohně. Škoda že ten týden tak rychle utekl, zase budeme čekat celý rok, zda nám to vyjde a pojedeme zase na prima psí tábor.

Pro zobrazení klikněte zde:Tábor Jihlava 2013 – obedience

Čtvrtek 15. 08. 2013, 20.24 |Téma: Tréninky | 0 komentářů | Přečteno: 497x

Tábor Jihlava 2013 - agility

img_6108_nahledLetošní červencovou dovolenou jsem strávila s holkama v Jihlavě, kde jsme trénovaly agility pod vedením naší už skoro rodinné trenérky Martiny Konečné. O naše žaludky a pohodlí se starala – a to velmi vzorně – naše kamarádka Jolana Dvořáčková. Naštěstí ještě nebyly tropické dny, tak se nám moc dobře běhalo, sluníčko svítilo akorát a ani nám nezapršelo. S Elou jsem se naučila v praxi nové triky tréninku agility, které jsem měla načtené z knížek, večery jsme trávili povídáním s kamarádkami a samozřejmě došlo i na opékání buřtů. Přijela se za námi podívat i kamarádka Eva z Havlíčkova Brodu, tak jsme se moc potěšily. Na táboře byly i dvě malé děti našich agiliťaček, které s námi v pohodě a spokojeně sdílely táborový život. Vůbec jsme je neslyšely zaplakat, lezly společně s pejskama po parkuru a byla radost se dívat, jak jsou spokojené. My jsme si ten týden taky moc užily a to jsme ještě poslední dva dny trénovaly obedienci – ale o tom příště.

Pro zobrazení klikněte zde:Tábor Jihlava 2013 – agility

Středa 14. 08. 2013, 20.28 |Téma: Tréninky | 0 komentářů | Přečteno: 516x

Chovatelská stanice Bearded collií

Beardedky

 

 

Menu

Štěňátka O chovatelské stanici O plemeni Naše smečka Fotoalbum Videa Odkazy Kontakt

Odkud přicházíte

Nové komentáře

 Online: 62 lidí
Texy!